PCOs 2023

Island County PCOs        
         
County Commissioner District 1 (Bacon)        
PRECINCT 150 - C WHIDBEY 01 Island Lionel Peoples, Sr [email protected] Elected
PRECINCT 151 - C WHIDBEY 02 Island M. Irene Puhr [email protected] Elected
PRECINCT 152 - C WHIDBEY 03 Island  Open    
PRECINCT 153 - COUPEVILLE 01 Island Dianne Deseck-Piazzon [email protected] Elected
PRECINCT 158 - COUPEVILLE 02 Island Sarah Richards [email protected] Elected
PRECINCT 154 - C WHIDBEY 04 Island  Open    
PRECINCT 155 - C WHIDBEY 05 Island Lydia Sikes [email protected] Elected
PRECINCT 156 - C WHIDBEY 06 Island Loren Iwerks [email protected] Elected
PRECINCT 157 - C WHIDBEY 07 Island Adrian Fain [email protected]  Elected
PRECINCT 159 - C WHIDBEY 08 Island Ivan Lewis [email protected] Elected
PRECINCT 171 - C WHIDBEY 09 Island Debra Wright [email protected]  Elected
PRECINCT 160 - S WHIDBEY 01 Island Sheri Croll [email protected] Elected
PRECINCT 161 - S WHIDBEY 02 Island David G Allen [email protected] Elected
PRECINCT 162 - S WHIDBEY 03 Island Frankie Petitclerc [email protected] Elected
PRECINCT 163 - S WHIDBEY 04 Island John Ficalora [email protected] Elected
PRECINCT 164 - S WHIDBEY 05 Island Mar-E Robnett [email protected] Elected
PRECINCT 165 - S WHIDBEY 06 Island Gerald A. Hill [email protected] Elected
PRECINCT 166 - LANGLEY Island Craig Cyr [email protected] Elected
PRECINCT 167 - S WHIDBEY 07 Island Stefani Christensen [email protected] Elected
PRECINCT 168 - S WHIDBEY 08 Island  Open    
PRECINCT 169 - S WHIDBEY 09 Island Carol Krez [email protected] Elected
PRECINCT 170 - S WHIDBEY 10 Island Suzanne Woodard [email protected] Elected
PRECINCT 172 - S WHIDBEY 11 Island Linda Bainbridge [email protected] Elected
PRECINCT 173 - S WHIDBEY 12 Island Lois Chowen [email protected] Elected
PRECINCT 174 - S WHIDBEY 13 Island Lila Sarkis [email protected] Elected
PRECINCT 175 - S WHIDBEY 14 Island Sandra B Barney [email protected] Elected
PRECINCT 176 - S WHIDBEY 15 Island Dave Lenox [email protected] Elected
PRECINCT 177 - S WHIDBEY 16 Island Joan Whittaker [email protected] Elected
PRECINCT 178 - S WHIDBEY 17 Island Marti Anamosa [email protected] Elected
PRECINCT 179 - S WHIDBEY 18 Island Aubrie Rose Leichtling [email protected] Elected
PRECINCT 180 - S WHIDBEY 19 Island  Open    
PRECINCT 181 - S WHIDBEY 20 Island Kristin Bennett [email protected] Elected
         
County Commissioner District 2 (Johnson)        
PRECINCT 201 - OAK HARBOR 01 Island Albert Ondo [email protected] Elected
PRECINCT 202 - OAK HARBOR 02 Island  Open    
PRECINCT 203 - OAK HARBOR 03 Island  Open    
PRECINCT 204 - OAK HARBOR 04 Island Joseph Busig [email protected] Elected
PRECINCT 205 - OAK HARBOR 05 Island  Open    
PRECINCT 206 - OAK HARBOR 06 Island David Parker [email protected] Elected
PRECINCT 207 - OAK HARBOR 07 Island  Open    
PRECINCT 208 - OAK HARBOR 08 Island  Open    
PRECINCT 209 - OAK HARBOR 09 Island  Open    
PRECINCT 210 - OAK HARBOR 10 Island  Open    
PRECINCT 211 - OAK HARBOR 11 Island Open    
PRECINCT 212 - OAK HARBOR 12 Island  Open    
PRECINCT 213 - OAK HARBOR 13 Island  Open    
PRECINCT 214 - OAK HARBOR 14 Island  Open    
PRECINCT 215 - OAK HARBOR 15 Island  Open    
PRECINCT 216 - OAK HARBOR 16 Island Barb Spence [email protected] Elected
PRECINCT 217 - OAK HARBOR 17 Island  Open    
PRECINCT 218 - OAK HARBOR 18 Island Fe Mischo [email protected]  Elected
PRECINCT 251 - N WHIDBEY 06 Island Beth Paul [email protected] Elected
PRECINCT 252 - N WHIDBEY 07 Island Jane Jaehning [email protected] Elected
PRECINCT 253 - N WHIDBEY 08 Island Harvey Brenneise [email protected] Elected
PRECINCT 254 - N WHIDBEY 09 Island Art Huffine [email protected] Elected
PRECINCT 255 - N WHIDBEY 10 Island Valerie Roseberry [email protected] Elected
PRECINCT 256 - N WHIDBEY 11 Island  Open    
PRECINCT 257 - N WHIDBEY 12 Island  Open    
PRECINCT 258 - N WHIDBEY 17 Island  Open    
PRECINCT 259 - N WHIDBEY 18 Island  Open    
PRECINCT 260 - N WHIDBEY 19 Island  Open    
         
County Commissioner District 3 (St. Clair)        
PRECINCT 351 - N WHIDBEY 01 Island Open    
PRECINCT 352 - N WHIDBEY 02 Island  Open    
PRECINCT 353 - N WHIDBEY 03 Island  Open    
PRECINCT 354 - N WHIDBEY 04 Island  Open    
PRECINCT 355 - N WHIDBEY 05 Island Kimberly Baxter [email protected] Elected
PRECINCT 356 - N WHIDBEY 13 Island Ingrid K Schwalbe [email protected] Elected
PRECINCT 357 - N WHIDBEY 14 Island Marshall Goldberg [email protected] Elected
PRECINCT 358 - N WHIDBEY 15 Island Pam Fick [email protected] Elected
PRECINCT 359 - N WHIDBEY 16 Island  Open    
         
PRECINCT 301 - CAMANO 01 Island Catherine Budbill [email protected] Elected
PRECINCT 302 - CAMANO 02 Island Michele McDanel [email protected]  Elected
PRECINCT 303 - CAMANO 03 Island Allison Warner [email protected] Elected
PRECINCT 304 - CAMANO 04 Island  Open    
PRECINCT 305 - CAMANO 05 Island  Open    
PRECINCT 306 - CAMANO 06 Island Lin Fogg [email protected] Elected
PRECINCT 307 - CAMANO 07 Island Cindy Epps [email protected] Elected
PRECINCT 308 - CAMANO 08 Island Satin-Deseree Arnett [email protected] Elected
PRECINCT 309 - CAMANO 09 Island Samantha Smith [email protected] Elected
PRECINCT 310 - CAMANO 10 Island Tami Fifield [email protected]  Elected
PRECINCT 311 - CAMANO 11 Island Jim Deanne [email protected] Elected
PRECINCT 312 - CAMANO 12 Island  Open    
PRECINCT 313 - CAMANO 13 Island John Amell [email protected] Elected
PRECINCT 314 - CAMANO 14 Island Judy Misich-Goozee [email protected] Elected
PRECINCT 315 - CAMANO 15 Island Carol Sterling [email protected] Elected
PRECINCT 316 - CAMANO 16 Island  Open    
PRECINCT 317 - CAMANO 17 Island  Open    
PRECINCT 318 - CAMANO 18 Island  Open    
PRECINCT 319 - CAMANO 19 Island Mary Kanter [email protected] Elected
PRECINCT 320 - CAMANO 20 Island Donna Conner [email protected] Elected
PRECINCT 321 - CAMANO 21 Island Elaine Chan [email protected]l.com Elected
         
         
Skagit County PCOs        
         
Mount Vernon 1 Skagit  Open    
Mount Vernon 2 Skagit  Open    
Mount Vernon 5 Skagit Morgan Curry [email protected] Elected
Mount Vernon 7 307 Skagit Richard Brocksmith [email protected] Elected
Mount Vernon 9 309 Skagit Brenda Cunningham [email protected] Elected
Mount Vernon 10 310 Skagit  Open    
Mount Vernon 12 Skagit  Open    
Mount Vernon 27 Skagit  Open    
AVON Skagit  Open    
CEDARDALE Skagit  Open    
Conway Skagit Ken Winkes [email protected] Elected
Dewey 119 Skagit Velit Seyfettin [email protected] Elected
Dodge Valley 121 Skagit Rick Shorten [email protected] Elected
DUNBAR Skagit  Open    
Gages 165 Skagit  Open    
Harmony 129 Skagit  Open    
La Conner Skagit Rosalinda Guillen [email protected] Elected
Lake Erie Skagit  Open    
Ridgeway Skagit Karen Russell [email protected] Elected
RIVERBEND Skagit  Open    
Rosario Skagit Jan Robinson [email protected] Elected
Shelter Bay 149 Skagit  Open    
Snee Oosh 150 Skagit Tony Harrah [email protected] Elected
Swinomish 153 Skagit Lona Wilbur [email protected] Elected
Whitney 157 Skagit  Open    
         
         
         
Snohomish County PCOs        
         
STANWOOD 1 Snohomish  Open    
STANWOOD 2 Snohomish Dan Lewinski [email protected] Elected
STANWOOD 3 Snohomish  Open    
STANWOOD 4 Snohomish Peggy Wendel [email protected] Elected
STANWOOD 5 Snohomish  Open    
STANWOOD 6 Snohomish  Open    
STANWOOD 7 Snohomish  Open    
PORT SUSAN Snohomish Alida Booth [email protected] Elected
VILLAGE Snohomish Marshia Armstrong [email protected] Elected
LAKE GOODWIN Snohomish Nicole Ng-A-Qui [email protected] Elected
LAKE HOWARD Snohomish Karen Dix-Colony [email protected] Elected
WATERS Snohomish David Ridgeway [email protected] Elected
MC RAE Snohomish Don Sorenson [email protected] Elected
KETCHUM Snohomish Phyllis De Soto [email protected] Elected
SHOECRAFT Snohomish  Open    
KACKMAN Snohomish David McKenzie [email protected] Elected
THOMPSON Snohomish  Open    
ROWLAND Snohomish  Open    
EDGECOMB Snohomish  Open    
FLORENCE Snohomish Joan E. McIntyre [email protected] Elected
ARLINGTON 1 Snohomish  Open    
ARLINGTON 2 Snohomish  Open    
ARLINGTON 3 Snohomish  Open    
ARLINGTON 4 Snohomish  Open    
ARLINGTON 5 Snohomish  Open    
ARLINGTON 6 Snohomish  Open    
ARLINGTON 7 Snohomish Courtney Normand [email protected] Elected
ARLINGTON 8 Snohomish  Open    
ARLINGTON 9 Snohomish  Open    
ARLINGTON 10 Snohomish  Open    
ARLINGTON 11 Snohomish Erica Knapp [email protected] Elected
ARLINGTON 12 Snohomish  Open    
ARLINGTON 13 Snohomish  Open    
ARLINGTON 14 Snohomish  Open    
ARLINGTON 15 Snohomish  Open    
ARLINGTON 16 Snohomish  Open    
ARLINGTON 17 Snohomish  Open    
SILVANA Snohomish  Open    
PORTAGE Snohomish  Open    
MCFARLAN Snohomish  Open    
MCDONALD Snohomish  Open    
WENBERG Snohomish  Open    
LAKEWOOD Snohomish  Open    
STRAUS Snohomish  Open    
LOMA Snohomish  Open    
Please check your e-mail for a link to activate your account.
    published PCOs 2023 2022-12-30 09:32:36 -0800